Bydgoszcz, Bydgoszcz PRL, Bydgoszcz zdjęcia, zdjęcia Bydgoszczy, stare zdjęcia Bydgoszczy, Bydgoszcz pocztówki, Bydgoszcz widokówki, Bydgoszcz fotki, Bydzia, stara Bydgoszcz, zabytki Bydgoszczy, mapa Bydgoszczy, Bydgoszcz informacje, stare zdjęcia Bydgoszcz, informacje Bydgoszcz, Bydgoszcz stara fotografia, Bydgoszcz w starej fotografii, Bydgoszcz Google, Blogger, Blog Bydgoszcz, Blog o Bydgoszczy, Bydgoszcz moje miasto, wspominamy Bydgoszcz, Bydgoszcz w PRLu, Bydgoszcz w PRL-u, zdjęcia PRL, historia PRL, PRL.
OGLĄDAJ STARSZE POSTY !

Poznaj fascynującą Bydgoszcz czasów PRL.

Unikalne zdjęcia, fotki, widokówki, materiały, informacje, źródła pokazujące nasze miasto w latach 1945 - 1989.

Zachęcam gorąco do przesyłania zdjęć, fotek, pocztówek, które zostaną umieszczone w dziale " Materiały Internautów".

Zapraszam.
YARO 72'.

bydzia@poczta.onet.pl

Po prostu Nasza Bydzia ...

wtorek, 15 marca 2011

Jeszcze o Placu Wolności...

Odnosząc się do postu sprzed kilku dni nie oparłem się pokusie pokazania tych 3 fotek Placu Wolności w Bydgoszczy. Początki placu sięgają roku 1835. W okresie międzywojennym Plac Wolności należał do najbardziej urokliwych i zadbanych miejsc w mieście. W 1938 roku wygląd placu uległ zmianie po przebudowie dokonanej wg projektu inż. Stefana Pietrzaka. Teren przylegający do ul. Gdańskiej przekształcono na parking, a dalsza cześć uzyskała formę zieleńca. 1945 roku na środku placu stanął pomnik Wolności ku czci żołnierzy radzieckich i polskich – wyzwolicieli miasta z hitlerowskiej okupacji.  
Zdjęcia to skan z wydawnictwa Bydgoszcz dawna i dzisiejsza z roku 1946 oraz widokówki Z.G. "Ruch" z roku 1965 oraz 1969. Już niedługo aktualne zdjęcia Placu Wolności i okolic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz